Maradt még szempillám!?

Maradt Még Szempillám!?

 „Maradt még szempillám?” Új vendégeknél a 2-4.hetes töltésnél felmerülő kérdés ez, amit én tíz évnél  is idősebb vendégkörrel mindig mosolyogva fogadok, hiszen én tudom, hogyha nem maradna szempillája, akkor nem is tudnék mire építeni. 

Ezért mindig azt válaszolom a vendégeknek erre a kérdésre, hogy ideális esetben mindkettőnk érdeke, hogy vigyázzak a saját szempilla állományára, hiszen akkor tudok én is hosszú távon számolni a vendéggel, illetve minél jobb állapotúak a saját pillái, nekem annál könnyebb a dolgom. Tehát mondhatni önös érdek diktál. 

 De sokkal nagyobb gond az, ami valójában a kérdés mögött rejlik. 

Mert hát nincs baj ezzel az önös érdekkel amíg ez mindkét felet jóindulatúan szolgálja.  

 De sajnos a valós vendég tapasztalat az az, hogy a saját pillák sérülnek és ritkulnak, ami igaz az alsó- és a felső szempillasorra egyaránt. 

 Az egyszerűbbik verzió az alsó szempillák módszeres ritkítása, amit az alsó szempillákra helyezett sokszor rossz minőségű papírszalagokkal vagy egyéb alternatív ragszalagokkal teszik, amelyek eltávolítása igen fájdalmas a vendég számára és gyantaszalag módjára epilálják ki vele a vendég szempilláit. 

Ez is olyan, ami helytelen. Ugyanis a vendégnek nem kellene felesleges fájdalmat elszenvedni az alsó pillák elszeparálásával járó procedúrák során. 

Egyszerűen fogalmazva: ha kínzod a vendéget és az alsó pillákat rendszeresen kiszaggatod neki, akkor az technikád hibás. 

Javíts a vendégélményen! 

 A másik nagyobb gond, -és ez főként a korlátlan volumenizálás eredménye is- hogy a felső szempillák szenvednek el ritkulást. 

Gyakori hibák az alátéthez ragasztott szempillák, a túlzott ragasztó mennyiség, ami egyrészt teherként okoz problémát, másként pedig komoly összetapadásokat okoz. 

Ha egy szempilla egyszerre túlterhelt szempilla- és ragasztómennyiséggel és még összetapadások is betegítik, akkor a tényállás az, hogy az idősebb hamarosan elhulló pillaszálhoz ragasztott fiatal pillák kiszaggatás áldozatai lesznek, illetve nem a felnőtt pilla tépi ki a növekedése során, hanem az elhullott szálra ragasztott tincset onnantól a hozzá ragasztott bébi pilla kell megtartsa, ami a kiszakadáshoz vezethet. 

Tehát ekkor az a szituáció, hogy a vendég érkezik töltésre és sokkal kevesebb fiatal pillája van, mivel azok kiszakadtak, leszakadtak, túlterhelődtek. A több megmaradt felnőtt pilla töltése után viszont hamarabb ritkul majd a vendég szettje, mert az utánpótlás jelenleg elmaradt. 

Ha ez így ismétlődik újra és újra nos egyre nehezebb lesz azonos sűrűségű töltési állapotot elérni, amit a nem bölcs szakember úgy “orvosol”, hogy egyre több D-t kezd alkalmazni. 

És ez az ördögi kör végtelenné válik. 

A vendég természetes állománya egyre rosszabb, macerásabb, a munka nehéznek tűnik és senki sem boldog. A vendég megunja az állandó húzó-viszkető érzést és vagy egyre gyakrabban ad hangot az elégedetlenségének vagy egyszerűen lecseréli a szakembert. A túloldalon a szakember egyre inkább szenved a vendég pilláival, esetleges reklamációjával, vagy az eltűnő vendégek létbizonytalanságba taszítják. 

 Tehát ha a cél önös és mindenkiből kiakarjuk hozni azt a célt, amit a közösségi média ont magából, vagy amire a legszebb pillájuk vendégünknél képesek vagyunk és persze, hogy csak ezzel a fotóval marketingelünk, akkor már benne is vagyunk az elégedetlen vendég-elégedetlen szakember ördögi körében. 

 Persze meg kell említsek még egy nagyon fontos dolgot: 

20-60év közötti átlagos vendégkörnél fontos tisztában lenni vele, hogy a korral is ritkul a pillaállomány, de mellette a megjelenés is megváltozik. 

Tehát nem lehet végcél ugyanazt a szettet építeni mindenkinek vagy bárkinek. 

 Igen, van akinek 7-8mm pillából a 2-3D az extra volume másnak pedig a 9-13mm szempillából a 4-8D. 

 

X A Vendég pilláinak erősítésére a Lash&Lashes Szempilla Ápoló Növesztő Szérumot Ajánljuk!